Úvod » Chlorella

Chlorella


 

 width=Chlorella je jednobunková zelená riasa, ktorá predstavuje jeden z najbohatších zdrojov vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších vitalizujúcich látok. Nie je prto prekvapením, že jednou z najznámejších medzi zelenými super potravinami je práve sladkovodná riasa Chlorella. Odborníci tvrdia, že obsahuje komplexné spektrum výživných látok i energiu priamo z prírody. Okrem tohto obsahuje hlavne cez 50% bielkovín, 20% sacharidov a 10% tukov. Nechýbajú ani ďalšie užitočné vitamíny a minerály, a pre svoje unikátne zloženie je táto mikroriasa často označovaná za jednu z najzdravších potravín.

Pestovanie a spracovanie

Naša Chorella pochádza od anglického dodávateľa, pre ktorého je organicky pestovaná na japonských ostrovoch v Juhočínskom mori, vzdialených od priemyselných oblastí.

Firma Japan Yaeyama Schokusan je dlhoročným pestovateľom chlorelly najvyššej kavlity. Podnebie bohaté na slnečný svit a čistota prostredia sú zárukou najvyššej kvality produktov. Výroba začína pestovaním mladých rias  v laboratóriu, ktoré sú potom premiestnené a pestované prirodzenou fotosyntézou vo vonkajších pestovacích nádržiach, ktoré obsahujú prírodnú filtrovanú vodu. Akonáhle sa dosiahne požadovaná kvalita Chlorella sa zbiera, potom sa vysuší pomocou najmodernejšieho procesu refrakčného odparovania a vytvorí sa prášok. Pri tomto šetrnom spracovaní nestráca prakticky žiadne nutričné hodnoty. Potom sa riasa dezintegruje ( delí sa jej bunečná stena) aby bola dosiahnutá vyššia účinnosť hotového produktu. Tento prášok sa potom exportuje do Veľkej Británie, kde sa ďalej spracúva v moderných farmaceutických prevádzkach. Vo výrobe nie sú požité žiadne ďalšie prísady a produkty obsahujú iba 100% čistú ekologicky pestovanú Chlorellu.

Záruka kvality : Naša chlorella je schválená rozhodnutím Úradu verejnho zdravotníctva SR OHVBPKV/7368/2013/Ht

Rozhodnutie UVZSR  width=

 

Prečo je Chlorella tak unikátna?

Najúčinnejšou látkou chlorelly je takzvaný rastový faktor - Chlorella Growth Factor, CGF. Extrakt zo sladkovodnej riasy vďaka tomuto faktoru obsahuje aminokyseliny, peptidy, glykoproteíny, polyamidy, niektoré vitamíny, minerálne látky a stopové prvky. Bielkoviny tejto riasy sa navyše svojím charakterom viac podobajú bielkovinám živočíšnym ako rastlinným, ale sú pritom výrazne ľahšie stráviteľné než klasické živočíšne bielkoviny.

Chlorella sa vyznačuje vysokou koncentráciou chlorofylu. Obsahuje viac chlorfylu než akákoľvek iná známa rastlina (päťkrát toľko ako spirulina a 10x viac ako lucerna). Chlorella tiež pbsahuje komplex vitamínov, minerálov, bielkovín, vlákniny, betakaroténu, nukleových kyselín (RNA, DNA) a aminokyselín. Vzhľadom k tomu, že Chlorella je čisto prírodný produkt, sú živiny v nej obsiahnuté v presne takej forme, rovnováhe a štruktúre, v akej ich príroda vytvorila.

Ako možno viete, RNA a DNA sú základnými stavebnými kameňmi života. DNA je chemický plán pre nové bunky, ktorý vysiela molekuly RNA ako tím dobre vyškolených pracovníkov, ktorí umožňujú reprodukovať bunky. RNA a DNA sú kľúčovými nutričnými faktormi pre dlhovekosť!

Podrobný výskum ukázal, že Chlorella obsahuje viac ako 10% ribonukleovej kyseliny (RNA) a 3% deoxyribonukleovej kyseliny (DNA), a je najbohatším zdrojom nukleových kyselín. Odporúčaná denná porcia chlorelly 5g poskytuje sedemnásťkrát vyššie množstvo DNA a RNA ako v ktoromkoľvek inom jedle.

Avšak, tu nutričné výhody Chlorelly nekončia. Účinok Chlorelly leží hlboko vnútri jej bunkového jadra v podobe nukleotidov-peptidického komplexu známeho tiež ako Chlorella rastový faktor, alebo CGF. Chlorella rastový faktor je komplex, ktorý obsahuje celý rad jedinečných látok, ako sú nukleové kyseliny, aminokyseliny, peptidy, vitamíny a polysacharidy, ktoré poskytujú to, čo vaše telo potrebuje k stavbe novej, silné a zdravé bunky. Úžasný CGF podporuje tvorbu bielkovín, enzýmov a ATP (energia molekuly).  Poskytuje tiež antioxidanty, chlorofyl, betakarotén, a polysacharidy (beta-glukány). Taktiež poskytuje materiály pre revitalizáciu a opravu buniek.

 

Chlorela - návrat k mladosti To, aký sme starí ovplyvňuje náš vek, genetika, psychika, vonkajšie okolnosti a tiež životný štýl, najmä naše stravovacie návyky. Ak sa chceme udržať dlhšie fit a mladí, mali by sme do svojho jedálnička Chlorellu rozhodne zaradiť. Chlorella náš jedálniček nielenže obohatí, ale môže pomôcť zneškodniť a odstrániť niektoré škodlivé zložky. Nedokáže zničiť priamo vírusy a baktérie, neotupí akútnu bolesť, dokáže ale telu pomôcť tým, že vytvára ústretové prostredie pre prospešné mikroorganizmy nachádzajúce sa v tráviacom trakte a tým podporuje čistenie organizmu. Vďaka čistiacim účinkom naštartuje obranné mechanizmy a dodá energiu k boju o to najcennejšie, čo máte, o váše vlastné zdravie.

 

 

Nutričné hodnoty

 

100 g

Denná dávka 3 g ( 6 tabl.)

*ODD

Energia

370 Kcal/1440 kJ

11 Kcal/43kJ

0,5 %

Vlhkosť

5 %

5%

-

Bielkoviny

68 g

2,0 g

3,5 %

Sacharidy

12 g

0,36 g

-

Z toho vláknina

4 g

0,12 g

0,4%

Tuky

6,7 g

0,2 g

-

Ash (reziduá minerálov)

7,5 g

0,23 g

-

Vitamíny:

Vitamín A (ekviv beta car.)

28000 µg

840 µg

105 %

Vitamin B1 ( Thiamin)

3,3 mg

0,1 mg

9 %

Vitamin  B2 (Riboflavin)

3,6 mg

0,11 mg

7,8 %

Vitamin B3 (Niacin)

56 mg

1,68 mg

10,5 %

Vitamin B5 ( kys. Pantot.)

13 mg

0,39 mg

6,5 %

Vitamin B6  ( Pyridoxin)

9,6 mg

0,29 mg

20,6 %

Vitamin B12 (Cianocobal)

50 µg

1,5 µg

60 %

Vitamin C

64 mg

1,92 mg

2,4 %

Vitamin D

60 µg

1,8 µg

36 %

Vitamin E (Tocopherol)

8,9 mg

0,27 mg

2,25 %

Vitamin H ( Biotin)

400 µg

12 µg

40 %

Vitamin K

2,9 mg

0,145

24 %

Kyselina Listová

2300 µg

69 µg

34,5 %

Chlorofyl

3280  mg

98,4 mg

-

Karotenoidy

917 mg

27,51 mg

-

Z toho Beta karotén

148 mg

4,44 mg

 

Chlorella CGF

2,5 g

75 mg

-

Minerály

Železo

210 mg

6,3 mg

45 %

Vápnik

530 mg

15,9 mg

2 %

Horčík

360 mg

10,8 mg

2,9 %

Jód

1050 µg

31,5 µg

21 %

Zinok

210 mg

6,3 mg

63 %

Meď

2 mg

0,06 mg

6 %

Draslík

1112 mg

33,4 mg

1,6 %

Fosfor

1210 mg

36,3 mg

5,2 %

Sodík

550 mg

27,5 mg

-

         

*ODD – odporúčaná denná dávka. Analytické údaje sa vzťahujú k variabilite v produktoch vyrobených z prírodných produktov

 

Ako užívať: doporučená denná dávka je 6 tabliet á 500 mg denne. Dennú dávku doporučujeme rozdeliť na 3 x 2 tabletky. Najlepšie 30 min. pred jedlom. Zapiť dostatočným množstvom tekutiny  200 ml (čistej vody).

 

Odporúčané dávkovanie :
Maximálna denná dávka 6 tabliet, najlepšie 2 x denne 2-3 tabletky (1-1,5 g) zapiť dostatočným množstvom vody     ( 200 ml )

Dôležité upozornenie: odporúčaná denná dávka by nemala byť prekročená! Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy! Výživový doplnok nemá schválené žiadne liečivé účinky Uchovávajte mimo dosahu detí! Skladujte dobre uzavreté v suchom a chladnom prostredí 5-25 ?C, Všetky hodnoty sa vzťahujú k výkyvom v bežnom obsahu potravín. Výživový doplnok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 13 rokov


Nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady č 1924/2006 zo dňa 20. decembra 2006 výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a doplnkov stravy akákoľvek tzv "zdravotné tvrdenie", okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín. Preto tu neuvádzame žiadne zdravotné tvrdenia, ktoré by mohli vyvolať domnienku, že prípravok má liečivé účinky.

 

 

Upozornenie: Obmedzenie pre zelené potraviny

Zelené potraviny stravy sa nedoporučuje užívať :

- Po transplantácii orgánov (najmenej 9 mesiacov po transplantácii neužívať)

- Pri akútnej pľúcnej embólii

- Pri akútnom zápale hlbokého žilového systému

- Po operácii tráviaceho systému alebo jeho časti (aspoň týždeň nejesť zelené potraviny)

- Pri ožarovaní (3 dni pred a 3 dni po ožarovaní)

- Pri Crohnovej chorobe v aktívnej fáze (chlorella nevhodná)

Všeobecne sa odporúča užívať mladý jačmeň a sladkovodnú riasu súčasne a dlhodobo. Ich účinok sa spoločným užívaním niekoľkonásobne zvyšuje.

Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovanie cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky pol hodiny pred užitím zelených potravín.

Hrozí nám nejaké nebezpečenstvo od zelených potravín ako je chlorella, mladý jačmeň, spirulina ? Určite nie Čítajte viac...

Serotonín a melatonín - hormóny dobrej nálady, šťastia a pokojného spánku v Mladom jačmeni.Čítajte viac...

Pitný režim, koľko sa má vypiť za deň, keď užívam zelené potraviny... Čítajte viac...

Fykocyanín - modrozelená perla. Asi sa pýtate, čo je Fykocyanín zač a čo vlastne dokáže?... Čítajte viac...

Prečo užívať Chlorellu alebo Spirulina: Zo všeobecného hľadiska možno tvrdiť, že ide o prírodné suroviny, ktoré prispievajú v mnohých oblastiach k podpore ľudského zdravia... Čítajte viac...

Partneri