Poslanie

Dnešný životný štýl

Súčasný životný štýl a zlé stravovacie návyky spôsobujú nedostatok vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ostatných esenciálnych látok. Nedostatočná výživová hodnota potravín vedie k zdravotným problémom a spôsobuje zníženie výkonnosti a predčasné starnutie. Podľa odborníkov na výživu by mala byť denná dávka ovocia a zeleniny minimálne  500 g. Z dôvodov zlých stravovacích návykov a bohatej ponuky rýchleho občerstvenia mnohí ľudia jedia oveľa menej ovocia a zeleniny. Spomeňte si na všetko, čo ste jedli počas posledných  24hodín. Bolo to zdravé? Cítite, že ste Vášmu telu dodali všetky potrebné živiny? Pravdepodobne nie. Nie je ľahké dodať telu všetky látky, ktoré potrebuje každý deň, aj keď si myslíme, že jeme zdravo. Naša strava neobsahuje dostatok vitálnych látok. Intenzívna priemyselná výroba a pestovanie potravín sú príčinou, že bežná strava obsahuje stále menej esenciálnych látok ako sú vitamíny, minerály, stopové prvky a ostatné fyto-nutrienty. Denný príjem kľúčových látok môže pomôcť pri posilnení Vášho organizmu, a poskytnúť pevný základ pre Vaše zdravie.

Bez ohľadu na to, čo robíme, pokiaľ ide o zdravie, bezpodmienečne nevyhnutný a najdôležitejší krok, ktorý môžete urobiť, je jesť zdravú, plnohodnotnú a vyváženú stravu z prirodzených, minimálne spracovaných potravín, ktoré umožnia vášmu telu pracovať na optimálnej úrovni. Slovo zdravie vyvoláva u väčšiny ľudí predstavu o zdravej energii, ktorú nám dáva príroda v podobe minimálne upravených potravín z prírodných zdrojov, a bez nepotrebných prídavných látok, ktoré škodia ľudskému organizmu.  Jedine takéto čisté potraviny dokážu prirodzeným spôsobom prinavrátiť ľudskému organizmu stratenú vitalitu a odolnosť.

Čo sú „superpotraviny“

Iba relatívne málo ľudí žije v prostredí civilizačnými vplyvmi nezasiahnutých oblastí. Naopak veľa ľudí v súčasnosti žije v prostredí ktoré je poznačené nepriaznivými vplyvmi modernej civilizácie a nemá možnosť pravidelného prístupu k zdravej výžive, nezasiahnutým modernou civilizáciou. Preto pre vás hľadáme potraviny s nezvyčajne vysokou nutričnou hodnotou, ktoré sú šetrne spracované a poskytnú najvyššie možné prínosy pre vaše zdravie. Super potraviny sú spôsob, ako dosiahnuť vyváženosť živín a hlavne fyto nutrientov v súčasnej strave. Prinášame vám ich ako vhodné na spestrenie Vašej výživy. Všetky naše produkty podliehajú prísnej kontrole už pri vstupe do výroby. To znamená,  že naše výrobky, sú maximálne čisté, bez prídavných látok. Super potraviny sú vzácny zdroj vitamínov, minerálov, aminokyselín, živých enzýmov a chlorofylu obsiahnutý v prášku zo šťavy jačmeňa, alebo  v tabletách zo sladkovodných rias chlorella a spirulina, Zmes výživných a liečivých potravín v prípravku Ultimate Greens je unikátny prípravok, ktorý Vám poskytuje výhody väčšiny známych zelených potravín, probiotík a antioxidantov v jednom. Všetky tieto produkty pôsobia zásadotvorne, teda proti prekysleniu organizmu. Sú bohaté na antioxidanty, látky, ktoré pomôžu telu zbaviť sa toxínov. Majú mimoriadne pozitívny vplyv na činnosť tráviaceho traktu.

Kvalita produktov je pre nás rozhodujúca

Potraviny z prírodných rastlinných zdrojov sú prvotriednym zdrojom organickej výživy. Zdrojom pre naše produkty sú nutrične najbohatšie suroviny od najlepších dodávateľov z celého sveta. Prinášame vám ich ako vhodné na spestrenie Vašej výživy, za prijateľné ceny. Väčšina našich surovín je certifikovaná ako organické. To znamená,  že naše výrobky, sú maximálne čisté, šetrne spracované a bez prídavných látok. Náša štava z mladých výhonkov jačmeňa pochádza od organicky certifikovaného dodávateľa z amerického štátu Utah. Unikátna technológia spracovania ( pri teplote do 5oC v ochrannej atmosfére, bez prístupu kyslíka) zaručuje asi to najlepšie, čo v tejto kategórii existuje.  Nie menej dôležitá je aj cena produktov. Prinášame najvyššiu kvalitu dostupnú pre každého, aby si čo najviac ľudí mohlo dopriať kvalitu za najlepšiu cenu

Urobte niečo pre svoje zdravie

  • Trpíte obezitou? (meriate v páse viac ako 102 cm muži alebo 88 cm ženy)
  • Máte zvýšený krvný tlak? (viac ako 130 / 80 mm Hg
  • Máte zvýšenú hladinu cukru v krvi? (viac ako 5,6 mmol/l nalačno)
  • Máte zvýšenú hladinu tukov (triglyceridov) v krvi? (viac ako 1,7 mmol/l
  • Máte zníženú hladinu “dobrého” HDL cholesterolu? (menej ako 1,0 mmol/l muži či menej ako 1,2 mmol/l ženy)

Ak ste odpovedali aspoň na tri otázky ÁNO, potom je vysoká pravdepodobnosť, že aj Vy patríte medzi ľudí trpiacich na civilizačné ochorenia. Postihujú 30 až 40% populácie a predstavujú priame ohrozenie života. S narastajúcim vekom a hmotnosťou stúpa ich výskyt. Je to priamym dôsledkom súčasného životného štýlu (sedavé zamestnanie, príjem nadmerného množstva jedla, nedostatok pohybu, stres, ...). Až 85% ľudí, diagnostikovaných na niektoré z civilizačných chorôb, má nadváhu. Nadváha nesie podľa vedeckých výskumov hlavnú zodpovednosť za vznik cukrovky 2. typu, vysokého krvného tlaku a porúch metabolizmu tukov. Každé z týchto ochorení predstavuje vysoké riziko pre vznik závažných srdcovo-cievnych porúch. Zákerné pritom je, že predzvesti týchto ochorení necítime a prídu pomaly bez toho, aby sme to zbadali.

Našim zámerom je stať sa aj ideálnym zdrojom informácií pre každého, kto chce vedieť o tom, aký môžu mať potraviny a zdravý životný štýl prínos pre podporu a budovanie zdravia. Na stránke Vám ale môžeme poskytnúť len základné informácie o jednotlivých potravinách, zdravom životnom štýle, strave a pohybových aktivitách. Bohužiaľ Vám nemôžeme podať komplexné informácie o zdravotných účinkoch väčšiny potravín a potravinových doplnkov. Dňom 14.12.2012 vstúpilo do platnosti nariadenie Európskeho parlamentu a Rady, ktoré pod zámienkou ochrany spotrebiteľov zakázalo uvádzať väčšinu doteraz známych skutočností o zdravotných a výživových prínosoch potravín.

Kolektív Nutri-Elements

.

 

Hrozí nám nejaké nebezpečenstvo od zelených potravín ako je chlorella, mladý jačmeň, spirulina ? Určite nie Čítajte viac...

Serotonín a melatonín - hormóny dobrej nálady, šťastia a pokojného spánku v Mladom jačmeni.Čítajte viac...

Pitný režim, koľko sa má vypiť za deň, keď užívam zelené potraviny... Čítajte viac...

Fykocyanín - modrozelená perla. Asi sa pýtate, čo je Fykocyanín zač a čo vlastne dokáže?... Čítajte viac...

Prečo užívať Chlorellu alebo Spirulina: Zo všeobecného hľadiska možno tvrdiť, že ide o prírodné suroviny, ktoré prispievajú v mnohých oblastiach k podpore ľudského zdravia... Čítajte viac...

Partneri